Centrum D8 - pobočka Kralupy n. V.

Eva Klesová

Už před narozením našeho syna mě zaujalo vzdělávání Hudební školy YAMAHA.
Kurzy  jsme začali navštěvovat, když synovi  byl zhruba rok. A protože mě vzdělávání, psychologie moc baví, mám ráda změny  a jsem dost činorodá, rozhodla jsem se v tomto oboru pracovat. Chtěla jsem umožnit i dalším maminkám, a jejich dětem, navštěvování kurzu i tam, kde Hudební škola YAMAHA zatím nepůsobila.
Po, zhruba, šesti měsících nekonečného hledání, zařizování a schůzek (které můj syn většinou obsolvoval se mnou) jsme se konečně v září 2009 dočkali zahájení prvních kurzů Hudební školy YAMAHA v Kralupech nad Vltavou, České Lípě a na Mělníku, a to už pod mým vedením. V současné době máme již přes deset poboček v Praze a další desítku poboček v různých městech ve středních a severních Čechách. Následně „přišla“ nabídka na další licenční program - Mortimer English Club. Jsem člověk, který má rád nové věci a nové výzvy, proto jsem se rozhodla své působení rozšířit. Ale přišla otázka, kde budou další kurzy probíhat …

Začala jsem tedy opět hledat - tentokrát vhodné prostory přímo a jen v Kralupech. V průběhu hledání jsem se rozhodla, že „otevřu“ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM PRO DĚTI I DOSPĚLÉ v Kralupech nad Vltavou, které bude zaměřené nejen na děti , ale i na dospělé. K tomuto účelu by byla velice vhodná budova bývalé Mateřské školky a následně Stacionáře pro alergické děti v Třebízského ulici, která byla, v tu dobu, prázdná a nevyužívaná. Se svou vizí a záměrem jsem se přihlásila do výběrového řízení města Kralup n/V. Komisy se můj plán líbil, a já tedy uspěla – získala jsem budovu do pronájmu. Chtěla jsem nabízet pro děti i rodiče vše od A do Z – tak vznikl název AZ centrum. Tímto způsobem vzniklo občanské sdružení AZ centrum Kralupy n/V, ve kterém jsem působila jako předsedkyně sdružení a ředitelka. Během dvou let se nám podařilo vybudovat v AZ centru alternativní mateřskou školu, nabízeli jsme mnoho volnočasových kroužků pro děti, organizovali jsme nejrůznější akce a aktivity pro dospělé, „rozjeli“ jsme příměstské tábory, které byly, a nadále jsou, netradiční, a u dětí i rodičů velmi žádané.

V roce 2013 „přišla“ další výzva, převzít další pobočky Yamahy a já se musela rozhodnout, zda Yamaha a Mortimer, nebo AZ centrum. Nebo úplně jinak? Ani jednoho jsem se nechtěla vzdát. Vzhledem k tomu, že neumím dělat nic polovičatě, rozhodla jsem se Mortimera  předat a AZ centru najít „nové vedení“, abych měla čas a prostor na rozvoj Yamahy. Nebyl čas někoho hledat, zaškolovat a zkoušet jestli to zvládne nebo ne. Musela jsem „mířit“ na jistotu, najít někoho kdo má praxi a zkušenosti, za kým jsou vidět výsledky.

Napadl mě vhodný člověk – Iveta Fidlerová – ředitelka Centra Matýsek v Roudnici nad Labem, ale v zápětí jsem si řekla „ Proč by se stěhovala nebo dojížděla do Kralup a proč by měnila jednu náročnou práci za druhou?“ Stejně mi to ale nedalo, a zavolala jsem jí. Nejprve jsem, tak trochu, chodila kolem "horké kaše".  Jaké bylo moje překvapení, když projevila o nabídku vést AZ centrum zájem. Nakonec nám společný známý, a dnes místopředseda správní rady, navrhl,  ať obě organizace spojíme. A na svět se zrodilo Centrum D8 o.p.s., které zastřešuje tři centra: AZ centrum v Kralupech nad Vltavou, Centrum Matýsek a Centrum Mondea v Roudnici nad Labem.  

Doufám, že tohle není konec pohádky!
Centrum MATÝSEK - idatabaze.czZdraví - idatabaze.cz

Kalendář akcí všechny akce

        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Buďte s námi a podpořte nás

Sbírka

Podpořte i Vy naší činnost ve veřejné sbírce. Děkujeme.

Darovat!
Centrum D8

Centrum D8, o.p.s. zastřešuje tři základní programy: Centrum Matýsek, AZ centrum a Mondea centrum.

AZ centrum

Centrum Matýsek